Filipińscy pracownicy w polskich firmach: 7 powodów, dla których to
Rozkład jazdy transportu publicznego w Polsce online
Jest więc aplikacja o nazwie Jak Dojadę. Dzięki tej appcę setki tysięcy osób w Polsce mogą z łatwością przemieszczać się po nieznanych miastach bez przepłacania za taksówkę i co najważniejsze – bez stresu.
Jest to również wygodne dla obcokrajowców podróżujących w Polsce. Nie koniecznie muszą znać język polski, dlatego że jakdojade.pl ma wersję w języku angielskim.
JakDojadę to zarówno strona internetowa, jak i aplikacja mobilna. WAŻNE! Nie pomyl JakDojadę z E-podróżnik, pokazujący jak najłatwiej przemieszczać się między miastami w Polsce. JakDojade natomiast pokazuje dokładnie, jak dojechać do konkretnego miejsca komunikacją miejską w konkretnym mieście w Polsce.
Zapoznajmy się więc z appką. Ikonkę zaznaczyłem na zdjęciu poniżej czerwoną strzałką.
Jak korzystać z aplikacji JakDojade?
Najpierw wybierz miasto. Następnie możesz wpisać ulicę, adres gdzie się znajdujesz, nazwę przystanku lub aplikacja sama wyznaczy Twoją lokalizację, co jest bardzo istotną cechą. W drugim polu wpisz cel (czyli dokąd chcesz jechać) – ulicę lub przystanek.
Poniżej screen przejazdu tramwajem lub autobusem z jedną przesiadką. Należy na wskazanym przystanku tramwaj zmienić na autobus.
Klikając bardziej szczegółowo w trasę, możesz zobaczyć, które przystanki przejedziesz tym lub innym autobusem lub tramwajem.
Możesz też dowiedzieć się cenę biletu komunikacji miejskiej w wybranym kierunku w tym mieście i kupić właściwy bilet w biletomacie, w transporcie lub za pośrednictwem, właśnie, aplikacji JakDojadę lub innych służących bardziej do płatności online – Sky Cash lub mPay.
Jeśli ukryjesz menu (klikając na trzy pionowe czarne paski), zobaczysz na mapie, gdzie jesteś. Pełna nawigacja sprawdza się jednak dobrze w wersji płatnej, ponieważ program jest bardziej do podróży, ale wersja płatna pokazuje również, jak przejść na piechotę od przystanku pod adres docelowy.
Nie korzystałem z wersji płatnej, a w razie problemów już będąc na przystanku docelowym włączam w telefonie zwykłe mapy nawigacyjne Google.
Poniżej kolejny przykład – jeśli znasz nazwę przystanku, wpisz go. Nazwę przystanku możesz zobaczyć na przystanku :-). Musisz do tego również znać nazwę swojego przystanku docelowego i też wpisać ją w odpowiednim polu.
Tutaj bez przesiadek, jak widać poniżej. Wsiadamy do tramwaju numer 19 lub numer 3.
Wybierzemy np. dziewiętnasty, klikając na numerek na ekranie. Aplikacja pokazuje nam za ile minut tramwaj dojedzie na ten przystanek. Pokazuje również godzinę odjazdu tramwaju z tego przystanku, ile przystanków trzeba będzie przejechać, jak się nazywają i gdzie należy wysiąść.
Nazwy wszystkich przystanków w tramwajach i autobusach są wypisane na wewnętrznych ekranach informacyjnych a do tego są duplikowane głosowo, dzięki czemu podczas podróży możesz porównać informację z aplikacji z tym, gdzie teraz jesteś, co widzisz i słyszysz w tramwaju lub autobusie.
Aplikacja zawsze działa w czasie rzeczywistym i dokładnie wszystko pokazuje. Możesz również sprawdzić przybycie potrzebnego numeru tramwaju lub autobusu na tablicy na przystanku. Niektóre przystanki nie mają ekranów elektronicznych, ale zawsze mają papierowe harmonogramy.
Aplikacja jest również wygodna, ponieważ pokazuje w czasie rzeczywistym opóźnienie wybranego tramwaju lub autobusu do minuty. Chociaż w Polsce transport publiczny jest w większości zawsze zgodny z rozkładem.
Spróbuj sam korzystać z aplikacji, pomóż innym. Miłej podróży!
Przeczytaj także artykuł: Jak bezstresowo kupić bilet na komunikację miejską w Polsce?
Jeśli podobał Ci się artykuł i uważasz go za przydatny – udostępnij go znajomym w sieciach społecznościowych! Będziemy bardzo wdzięczni!